Cargando...
Recursos educativos
-
Nivel educativo
-
Competencias
-
Tipología
-
Idioma
-
Tipo de medio
-
Tipo de actividad
-
Destinatarios
-
Tipo de audiencia
-
Creador
-
Aprofundeix. En un paquet hi ha 4 iogurts. [...]
EduBook Organización
- 1806 visitas
En un paquet hi ha 4 iogurts. Quants de paquets has de comprar si necessites 24 iogurts? I si en necessites 30? Si necessites 24 iogurts, n'has de comprar paquets, i si necessites 30 iogurts,…
-
Prepara. Dictat
EduBook Organización
- 1342 visitas
Prepara el dictat següent: Maria va anar a la fruiteria a comprar raïm i endívies, però va comprar un meló d'Alger, unes taronges i unes llimes. Després va encarregar a la pastisseria un…
-
Evalúo mis competencias. Actividad 6
EduBook Organización
- 1266 visitas
Observa los precios y contesta: ¿Cuál es el peluche más caro que podrás comprar con un billete de 10 €? Podré comprar . Juan ha comprado dos muñecos y se ha gastado 25 €. ¿Qué ha comprado?…
-
Profundiza. Actividad 2
EduBook Organización
- 898 visitas
Pablo tiene 30 €; Sara, 42 €; Juan, 48 €, y Natalia, 50 €. Calcula mentalmente cuántas peonzas puede comprar cada uno y el dinero que les sobrará. Escribe las soluciones en la tabla siguiente:…
-
Aprofundeix. Fixa't en els preus i resol:
EduBook Organización
- 3900 visitas
Fixa't en els preus i resol: En Jordi ha comprat dos d'aquests articles i s'hi ha gastat menys de 200 €. Què pot haver comprat? En Jordi ha pogut comprar la i el per 180 €, o bé el i…
-
Tots consumim: el comerç
EduBook Organización
- 3794 visitas
Comprar i vendre Cada dia consumim i utilitzem aliments, productes d'higiene personal, roba, calçat, etc., que necessàriament ens cal comprar. Els agricultors, els pescadors o les indústries…
-
Todos consumimos: el comercio
EduBook Organización
- 3616 visitas
Comprar y vender Todos los días consumimos alimentos y usamos productos de aseo, ropa, calzado, etc., que necesariamente debemos comprar. Los agricultores, los pescadores o las industrias obtienen y…
-
Repàs. Activitat 22
EduBook Organización
- 2922 visitas
Tria les monedes que faràs servir per pagar cada objecte de manera que et tornin tan pocs doblers com sigui possible, i calcula quants de doblers et tornaran. Per comprar un fregall donaria monedes de…
-
Aprofundeix. Fixa't en els preus i resol:
EduBook Organización
- 2812 visitas
Fixa't en els preus i resol: Jordi ha comprat dos d'aquests articles i s'hi ha gastat menys de 200 €. Què pot haver comprat? Jordi ha pogut comprar la i el per 180 €, o bé el i les .…
-
Todos consumimos: o comercio
EduBook Organización
- 2643 visitas
Comprar e vender Todos os días consumimos alimentos e usamos produtos de aseo, roupa, calzado, etc., que necesariamente debemos comprar. Os agricultores, os pescadores ou as industrias obteñen e…