Cargando...
Recursos educativos
-
Nivel educativo
-
Competencias
-
Tipología
-
Idioma
-
Tipo de medio
-
Tipo de actividad
-
Destinatarios
-
Tipo de audiencia
-
Creador
-
Avaliación final - Operacións con números decimais
EduBook Organización
- 1266 visitas
Canto custa a compra dun paquete B e outro D? Resolve, coma no exemplo, o prezo destas compras: A + D D + C A + A B + A C + B Suma mentalmente, primeiro, a parte…
-
Actividades finais - Operacións con números naturais
EduBook Organización
- 1263 visitas
Operacións con números naturais
-
Autoavaluació. Activitat 1 - Operacions amb nombres decimals
EduBook Organización
- 1056 visitas
Col·loca verticalment i resol aquestes operacions: 35 + 27,68 = 12,6 − 8,72 = 41,7 + 16,83 = 64 − 27,08 =
-
Avaluació. Activitat 2 - Operacions amb nombres decimals
EduBook Organización
- 1072 visitas
Explica com es multiplica un nombre decimal per un nombre natural. Posa'n un exemple.
-
Autoavaluació. Activitat 9 - Operacions amb nombres decimals
EduBook Organización
- 1084 visitas
Una llanda de tonyina val 5,12 € i un quilo de formatge, 9,58 €. Calcula el preu aproximat de: Tres llandes de tonyina → € Una llanda de tonyina i dos quilos de…
-
Autoavaluació. Activitat 1 - Operacions amb fraccions
EduBook Organización
- 1061 visitas
Fes aquestes operacions i, si és possible, simplifica el resultat: 1 3 + 1 3 = 2 6 + 3 6 = 5 7 + 1 7 = 3 8 + 2 8 = 7 9 – 4 9 = 3 5 – 2 5 = 5 6 – 4 6 = 7 9 – 3 9 =
-
Operacions en forma trigonomètrica i polar
EduBook Organización
- 1035 visitas
Operacions en forma trigonomètrica i polar Nombres complexos
-
-
Avaluació. Activitat 1 - Operacions amb fraccions
EduBook Organización
- 1033 visitas
Explica com se sumen i es resten fraccions amb el mateix denominador. Posa'n exemples.
-
Autoavaluació. Activitat 5 - Operacions amb nombres decimals
EduBook Organización
- 1033 visitas
Un quilo de bombons val 37 €. Calcula'n el preu de 3,5 kg. El preu dels 3,5 kg és de €.